Naši milovaní přátelé, zákazníci, fanoušci a všichni milovníci kávy,

nastala chvíle podělit se s vámi o naší srdeční záležitosti –Mondo café.

Věděli jste, že v roce 2019 jsme oslavili již 3. výročí založení společnosti?

Tento příběh však začal mnohem dříve a to přibližně v roce 2008, kdy jsem vyzkoušel první pražení zelené kávy doma na pánvi, ke kterému mě přivedl kamarád. Zjistil jsem, že káva může chutnat i jinak než jako spálenina. Od toho momentu jsem pražil kávu doma sám, začal se zajímat o všechny detaily týkající se kávy. V roce 2010 jsem pořídil pražičku kávy, která zvládne upražit 300 g kávy.

Čerstvě pražená káva byla takový požitek, až se z ní stala srdeční záležitost. Při studování detailů přípravy kávy jsem přišel s myšlenkou založit si vlastní pražírnu a podělit se o vynikající chuť čerstvě pražené kávy i s ostatními. Na tyhle sny byla naše malá pražička nepostačující a tak jsme si pořídili pražičku, která upraží 4 kg kávy na jedno pražení.

Abychom všechno měli registrované oficiálně a mohli pražit nejen pro nás a naše známé, založili jsme s kamarádem v roce 2016 společnost Mondo Caffe s.r.o., která zaštiťuje naši činnost – jsme pražírna výběrové kávy, která s porozuměním a citem přistupuje ke každému jednomu zrnku kávy. Rok 2018 byl pro nás klíčový a zároveň největším pokrokem přiblížit naše služby vám- příznivcům a klientům Mondo café. Snažíme se neustále vzdělávat, zlepšovat, nejen v oblastech týkajících se kávy.

Z uvedených vzpomeneme například dokončení naší webové stránkywww.mondocafe.cz. Dalo nám to hodně úsilí a námahy.

Založili jsme facebook Fan page s názvem Mondo café a na Instagramu nás najdete pod profilem –Mondo káva. Snažíme se přidávat zajímavé fotky a příspěvky tak, aby byly pro vás přínosem a dozvěděli jste se nové informace, které možná neznáte.

Po vyzkoušení x druhů výběrové kávy jsme ustálily naši nabídku. Vyřadili kávy, které nám chutnaly nejméně a nechali jsme jen tyTOP. To však neznamená, že naši nabídku nebudeme obměňovat. Zapracovali jsme i na etiketách, které mají jednotnou podobu.

Řídíme se heslem: „učit se, učit se, učit se“, proto nám v roce 2018 přibylo přesně 23 odborných knih a příruček, které po večerech a vždy když máme volný čas studujeme a snažíme se aplikovat v praxi. Naše Simča absolvovala *Pokročilý baristický kurz** pod taktovkou 3 násobného mistra ČR v přípravě kávy. Dále Latte art kurz v Industra Coffee pod vedením baristy, který se umístil na prvních příčkách v baristických soutěžích. Zúčastnili jsme se pár skvělých akcí jako například Olomoucký den kávy, Mistrovství ČR v přípravě kávy,Majstrovstvá SR v priprave kávy, nebo přednáška spojená s Cuppingem v pražírně Rebelbean. Perfektní akce Barcamp**- konference zaměřená na nové trendy v internetových aplikacích, designu, marketingu a spoustu dalších akcí spojených s kávou.

Rok 2020 je pro nás asi největší výzvou,

plánujeme například rozšířit sortiment- kromě čerstvě pražené kávy budeme zařazovat do nabídky i příslušenství, s kterým si kávu připravíte, např. ruční mlýnky na kávu, V60, Chemex, filtry, Keep Cupy a další …

Chystáme se absolvovat další odborný kurz přípravy filtrované kávy, účastnit se dalších skvělých akcí jako např. Barista roku, kávové festivaly, marketingové a podnikatelské konference a jiné.

Naší největší novinkou je, že naše výrobní prostory budeme stěhovat a rozšiřovat …

Kam??? To se dozvíte, až bude vše potvrzené… proto nás nepřestávejte sledovat …

BUDE TO OBROVSKÉ, BUDE TO SUPER, BUDE TO TOP.

Svatoslav Jeřábek
zakladatel Mondo café