Mondo Káva - KOLUMBIE

PAPAGAYO

Země: Kolumbie
Nadmořská výška: 1200 – 1800 m.n.m.
Region: Huila
Sběr: Ruční
Zpracování: Mokré
Variety kávovníku: Castillo
Kvalita: Supremo 17
SCA Cupping score: 85,5
Období sklizně: Říjen 2019

Profil: Šťavnaté tělo, karamelové, květové
a ovocné tóny, tóny mandarinky, jemná
citrusová kyselost.

Káva je vhodná pro přípravu espressa.

Kolumbie přišla s konceptem jednodruhových káv jako první, dřív, než vůbec pojem výběrová káva. Káva Papagayo pochází z několika kávových plantáží municipia San Agustín a municipia Isnos. Někteří z producentů byli vyhlášeni vítězi v pěstění speciální kávy a to jak v regionálních tak národních soutěžích. Průměrná velikost farem jsou 3 ha, na kterých je prováděn výhradně ruční sběr. Hlavní sklizeň na těchto farmách probíhá v měsících září až prosinec.

Dnes o pozici druhého největšího producenta soupeří s Vietnanem; co se však týče arabiky, s přehledem ji poráží. (97 % produkce Vietnamu tvoří robusta a tato země s pěstováním výběrové kávy teprve začíná.) V roce 2016 tvořila 40 % celkové kolumbijské produkce výběrová káva. Na rozdíl od ostatních zemí zde pěstitelé běžně vlastní zpracovávající mlýny a mohou tak dohlížet na kvalitu produktu.

Oblasti, v nichž se káva pěstuje, se nacházejí mezi výběžky And, které se dělí na tři horská pásma (Kordillery) téměř souběžně probíhající od severu k jihu – na jejichž strmých svazích se káva kultivuje. Kolumbie je jednou z nejvyšších biodiverzit je domovem kvalitních kávovníků. Při rozdílnosti mikroklimatu se dá káva sklízet téměř po celý rok, protože plody kávovníku dozrávají v různou dobu. Nejdůležitější plantáže jsou v Medellínu, Armenii a Manizales.